לידור כימיקלים בע"מ
דואגים לבריאות בעלי החיים

איך מזהים פרעושים?

איך מזהים פרעושים?

יש כמה סימנים שמעידים על המצאות פרעושים על חיית המחמד:

גירוד. פרעושים גורמים לגרוד, אם הכלב או החתול מתגרדים כדאי לבדוק אם יש לו פרעושים. גרודים יכולים לנבוע גם מסיבות אחרות (בעיות עור למיניהן) ולא רק מפרעושים, לכן כדאי לבדוק בעזרת וטרינר/ית את סיבת הגרוד.

המצאות של צואת פרעושים בתוך הפרווה של חיית המחמד. את הפרעושים עצמם קשה לראות, מכיוון שהם זריזים מאוד וחומקים בקלות מן העין, אולם את מה שהם משאירים אחריהם...קל יותר למצוא. אם מוצאים כדורים שחורים קטנטנים בתוך הפרווה, דומים לגרגרי פרג – כנראה שזו צואת פרעושים. אפשר להניח כמה כדורים כאלה על גבי נייר לבן ולטפטף עליהם טיפת מים, אם אכן מדובר בצואת פרעושים הצבע ישתנה לאדמדם, מכיוון שזהו דם מעוכל.

המצאות פרעושים. במידה ומדובר בהדבקה מאסיבית, ניתן לראות גם את הפרעושים עצמם. קל יותר לראות אותם באזור הבטן, שם השיער דליל.

התגרדות של בני משפחה. אנשים מסוימים רגישים לפרעושים, הפרעושים נמשכים אליהם ועוקצים אותם. סימני עקיצות קטנים ואדומים, בעיקר בחלק התחתון של הרגליים, (אך לא בהכרח רק שם), עד גובה הברכיים עלולים להיות מפרעושים.

רגישות (אלרגיה) לפרעושים. יש חיות מחמד רגישות לפרעושים. בעל חיים כזה רגיש למרכיב שנמצא ברוק של הפרעוש. כשהפרעוש עוקץ מתפתחת תגובה של רגישות יתר של בעל החיים שמתבטאת בגרד עז, עד כדי פציעה עצמית. במקרה כזה חשוב לגשת לבדיקה וטרינרית, לאבחן את הבעיה ולטפל בהתאם, אדוונטאג', אדוונטיקססרסטו הם מוצרים שיקלו מאוד על בעלי חיים כאלה ויעזרו לשלוט בבעיה.

מצאתי פרעושים! מה עושים ?

איך להיפטר מפרעושים
איך להיפטר מפרעושים
טיפול נכון נגד פרעושים
טיפול נכון נגד פרעושים
מחזור החיים של הפרעוש
מחזור החיים של הפרעוש
איך מזהים פרעושים
איך מזהים פרעושים ?
נזקי הפרעושים
נזקי הפרעושים
הפעל עצור
  • פרעושים
עבור לתוכן העמוד