לידור כימיקלים בע"מ
דואגים לבריאות בעלי החיים

מחזור החיים של הקרציה

מחזור החיים של הקרציה

 הידעת? רב מחזור החיים של הקרציה מתנהל בסביבת המחייה ולא על חיית המחמד

 

 הקרציות הבוגרות, זכרים ונקבות עולות על חיית המחמד. הנקבה, נצמדת לעור חיית המחמד    בעזרת גפי הפה שלה וניזונה מדמה. גפי הפה בנויות כך שיחדרו לעומק ויהיה קשה לשלוף אותן החוצה, כמו כן הקרציה מפרישה חומר דמוי מלט שמדביק אותה לעור כך שהיא צמודה בחוזקה וקשה לנתק אותה. בניגוד להדבקה בפרעושים במקרה של קרציות אין גרוד. בזמן ההצמדות היא מזריקה לעור חומר מאלחש כך שההצמדות והנוכחות של הקרציה אינן מורגשות.

צפו בסירטון: היצמדות קרציה לכלב:

 

הקרציה נשארת צמודה לחיית המחמד מספר ימים עד שבועיים ובזמן זה היא מוצצת דם וגדלה עד פי 5 מגודלה המקורי. לאחר שסיימה את ארוחת הדם, הקרציה ניתקת מגופה של חיית המחמד ונושרת לקרקע. שם במקום מוסתר היא מטילה ביצים ומתה. נקבה אחת יכולה להטיל

כ- 5,000 ביצים!

על מנת שתוכל להטיל ביצים, הקרצייה חייבת למצוץ דם. מהביצה בוקעת קרציה צעירה, דומה בצורתה לקרצייה הבוגרת אך קטנה מאוד, בשלב זה היא נקראת לארווה, היא גדלה ומתפתחת לשלב הנקרא נימפה ולאחר התפתחות נוספת הופכת לקרצייה בוגרת.

כל השלבים מתפתחים על הקרקע, בסביבת המחייה של חיית המחמד. כדי לעבור משלב התפתחותי אחד לבא אחריו הקרציה צריכה לעלות על חיית המחמד ולהיזון מדמה.

 

 

חשוב לזכור: מחזור החיים של הקרציה מפוצל: רובו מתנהל בסביבת המחייה ורק חלקו הקטן על חיית המחמד. הבנת מחזור החיים של הקרציה יסייע לפתור את הבעיה.

 

 

מצאתי קרציות! מה עושים?

איך להפטר מקרציות ?
איך להפטר מקרציות ?
טיפול נכון נגד קרציות
טיפול נכון נגד קרציות
מחזור החיים של הקרציה
מחזור החיים של הקרציה
נזקי הקרציה
נזקי הקרציה
הפעל עצור
  • קרציות
עבור לתוכן העמוד